Stressz, stressz oldás


Amennyire divatos fogalom a stressz, legalább annyira semmitmondó.

Mi a stressz?

A stressz az Ön szervezetét is érő olyan hatás, ami ellen védekezni fog. Okozhatja ezt a közlekedés, a főnöke (már akinek van), a család, a tanulás, a vizsgák, az étkezés, egy betegség és még ezerféle dolog. A legtöbben nem tanulják meg a stressz helyzeteket kezelni, nem ismerik a stressz oldás módszereit.

 

Hogyan védekezhet a stressz ellen?

Mint minden ellen, alapvetően kétféle védekezési módot alkalmazhat:

1. Támad 

vagy

2. Elmenekül 
(feladja)



Mit jelent ez a stressz elleni védekezésben?

 

1. Támadás!!!! 

 

Én vagyok az erősebb, nem futok el, nem bújok el, harcolok, küzdök! Bekeményítek!

 

Nézzen csak meg egy ilyen típusú,  stresszes, feszült ember váll- és hátizmait! Kőkemények. Feszesek a mozdulatai, a beszédstílusa, mozgása a kemény izmoknak megfelelően darabos, nincs hajlékonyság. Inkább törik, mint hajlik.


 

2. Elmenekül (feladja)

 

Nem mindenki olyan bátor, hogy szembeszálljon a nehézségekkel. Inkább bent marad a szobában, esetleg még az ágyból sem bújik ki, azt gondolva, hogy így nem érhetik el a bajok, problémák. Keveset beszél, mert már abból is baj lehet, a nevetést teljesen elfelejtette.

A stressz elleni védekezésnek ezt a formáját nevezhetjük depressziónak. Amikor addig fajulnak a dolgok, hogy már fél kimenni a  lakásból, fél autóba, villamosra egyéb közlekedési eszközre ülni, de még emberek közé sem szívesen megy, elérkezhet a sokak számára nem ismeretlen pánikbetegséghez.

 

 Természetesen egyéb betegségekbe is menekülhet.

 

 

Miért nem okoz egyforma panaszokat a stressz?

 

A stressz ellen alapvetően tehát kétféleképpen  védekezhet, mégis az úgynevezett stressz betegségnek számtalan fajtájával találkozhat! Lehet a stressztől például állandó fejfájása, esetleg gyomorfájdalma, kaphat agyvérzést, szívinfarktust, felmehet a vérnyomása, fájhat a dereka és még sorolhatnám a végtelenségig.

 

 

Akkor hogy is van ez?

A védekezés alapmechanizmusa kétféle, de amit taptasztalhat, a tünetek, a panaszok sokfélék lehetnek. Ha ismeri a saját szervezetének a „gyenge pont”-ját biztos lehet benne, hogy a stressz itt fog először csak panaszokat, később komolyabb betegséget okozni.

 

 

Hogyan alakul ki a stressz betegség?

 

Egy nagyon egyszerű - és sajnos gyakori -, mindennapi példa! Figyelje a meg egy stresszes ember feszülő izmait, hallgassa meg hogy panaszkodik váll- és nyakfájásáról. Kezdjen el gondolkodni! Ennek az embernek minden tapintható izma kőkemény. Vajon milyenek lehetnek a nem látható izmok, például az erek falaiban levő kisizmok? Biztos lehet benne, hogy azok is összehúzódnak, így csökkentve az erek keresztmetszetét. A csökkenő keresztmetszeten ugyanannyi vérmennyiséget csak nagyobb nyomással tud a szív keresztül pumpálni, ígí lassan, de biztosan kialakul a magas vérnyomás betegség.

Kezdetben az érfali izomzat időnként elernyed, a vérnyomás ingadozó. Amikor az érfal már képtelen elernyedni, kialakul az állandó magas vérnyomás.

 

Mivel a stressz nem fogja Önt sem elkerülni,

 

MEG KELL TANULNIA KEZELNI A STRESSZT!

 

Ismerkedjen meg a stressz oldás egy nagyon egyszerű módszerével, melyet minden nap otthon is segítségül hívhat! Ennek módjait megismerheti az akupunktúrás kezelések során.

Hatékony stressz oldás az akupunktúrás kezelés is, amikor körülbelül 1 órás kezeléssel elérhető a teljes ellazulás. A kezelés célja, a lazítás mellett, a már esetlegesen sérült működések helyreállítása is.

A kezelés előre haladtával szinte észrevétlenül átalakul a gondolkodásmódja is. Ahogy a fizikai teste megtanulja és átérzi a lazítást, úgy változik a gondolkodásmódja, a problémák feldolgozásának, kezelésének útja is.

 

LAZÍTSON AKUPUNKTÚRÁVAL! 

 

Étrendkiegészítő kombináció,  hogy Ön a stressz ellenére is megőrizhesse egészségét:

1. Matuzalem tabletta (havonta 10 napig, este 1 tabletta)

3. C-vitamin (folyamatosan)

 

Az egészség nem minden, de egészség nélkül minden semmi!