Gyomorégés - gyomorfájdalom

Látott már az utcán "savanyú arcú", mosolytalan, kedvetlen embereket?
Ugye milyen találó a magyar nyelv? "Savanyú arcú", és valóban tiszta savanyú, tiszta sav belülről a gyomra. Ez látszik az arcon.

Sajnos egyre több ilyen embert figyelhet meg, hiszen a  gyomorégés, gyomorfájdalom az egyik leggyakoribb stressz betegség.
Stressz pedig éppen elég akad életünkben.

Nagyon gyakran már iskolás (6-8 éves!!!) gyermekek is hasfájósak, gyomorfájósak. Ők azok, akik félnek az iskolától, akiknek óriási lelki terhet jelent a mindennapi iskolába járás. Ők azok akik félrehúzódnak, problémáikat magukba fojtják, nincs akivel megoszthatnák gondjaikat.

Elszomorító, hogy kisiskolás korú gyomorfájós betegekkel is találkozhat, hiszen ez azt jelzi, hogy a stressz már ezt a korosztályt is komolyan érinti.

Ez jelenti azt is hogy a stressz kezelés módszereinek oktatását gyermekkorban kell elkezdeni.

Vajon ki fogja őket tanítani, amikor a felnőttek többsége is stressz betegségektől szenved?

Hogyan tanítja meg a felnőtt egy gyermeknek azt, amit ő maga sem tud?

A legnagyobb segítség ahhoz, hogy megszüntesse ezt a panaszt, egy egyszerű stresszoldó módszer. Ezt a nagyon egyszerű otthon végezhető  módszert megismerheti az akupunktúrás kezelések során.

 

 A stresszen kívül számtalan tényező közrejátszik a gyomorégés, gyomorfájdalom kialakulásában.

Szükséges hozzá a Lép – Gyomor páros azon gyengesége, ami megengedi, hogy a stressz itt találjon utat kifelé, itt okozzon panaszt.

Nem szabad elfelejtkezni a Májról sem, ami a felhalmozódott „feszültség többletét” vezeti a Lép – Gyomor felé.

Befolyásolják a panaszok erősségét az évszakok is. Minden gyomorfájós beteg előbb-utóbb észreveszi, hogy panaszai ősszel és tavasszal a legsúlyosabbak. Ez nem véletlen.

 A keleti orvoslás, amely az embert a természet elválaszthatatlan részének tekinti, már évezredekkel ezelőtt leírta és megmagyarázta a fenti összefüggést.

 A keleti szemlélet szerint minden évszaknak megfelel egy szervpáros a szervezetünkben.

 A tavaszhoz a Máj-Epe, a kora őszhöz a Gyomor-Lép páros tartozik. Minden szervpáros a saját időszakában a legsérülékenyebb, ezért erősebbek ezek a panaszok ősszel és tavasszal.

 Amennyiben a szervezet harmonikusan működik – egészséges emberben -, az évszakok váltakozása nem okoz panaszt.

Megtanulhatja kezelni a stresszt, így megelőzve a stressz betegségek kialakulását.

 Segítséget nyújt az akupunktúrás kezelés is, amely összhangba hozza a szervezet működését az évszakváltásokkal, valamint lazító kezeléssel csökkenti a stressz miatt kialakuló gyomorégést, gyomorfájdalmat.

 

Az egészség nem minden, de egészség nélkül minden semmi!