Frontérzékenység


A QI VÁLTOZÁSA

   

A frontérzékenység ma már a fiatalok körében sem ismeretlen. Az egyre gyakoribb és erősebb frontok bizony sok napot megkeseríthetnek, az arra érzékenyeknek.

A legváltozatosabb panaszokkal találkozhatunk:

- fejfájás

- izületi panaszok,

- gyomorfájdalom,

- rossz közérzet,

- derékfájás,

- fáradtság érzés,

- ritmuszavarok,

- légzési nehézség stb.

A panaszok sokfélék, de a kiváltó ok azonos, a légkörben megváltozik „valami”.

Ez a „valami”, ami a szervezetben panaszt okozó változásokat indít el.

Ennek a „valami”-nek a mibenléte régóta izgatja az emberek fantáziáját.  Ami nagyon elgondolkodtató, hogy nem egy frontérzékeny ember (az állatokról nem is beszélve) napokkal a front előtt tudja milyen időjárás változás várható.

Logikusan következik, hogy ez a ’”valami” a front előtt jár, nem lehet egy sűrű anyag, hiszen nem látjuk, de körül kell vennie bennünket, hiszen az arra érzékenyek megérzik a változásait.

Ma a modern kutatások eredményeképpen úgy tűnik, hogy a bennünket körülvevő impulzussugárzás spektruma változik meg fronthatások előtt. 

Bevallom őszintén, hogy amikor ezt először (és többedszer) olvastam, nem értettem. Borzasztóan tudományosan hangzik de egy hétköznapi ember, mint én, valószínűleg nem tud mit kezdeni ezzel az információval.

Szeretem a kicsit hétköznapibb, egyszerűbb magyarázatokat és úgy éreztem, hogy ha kicsit utána gondolok, talán másféle megközelítéssel is eljutok a frontérzékenység magyarázatához.

Kézenfekvő volt - mivel akupunktúrával foglalkozom és ennek filozófiájában is élek, gondolkodom -, hogy a keleti orvoslás gondolkodási rendszerében keressem a magyarázatot.

Több ezer évvel ezelőtt a keleti gondolkodók már leírták, hogy körülvesz bennünket egy általuk „Qi”-nek (ejtsd: csi) nevezett „valami”.

A Qi-t leggyakrabban életerőnek, életenergiának fordítják, amit be is lélegzünk, de benne van ételeinkben, italainkban is.

A Qi pontosabb fordítása az ősi kínai írásjeleket alapul véve: „a fedőt megemelő gőz ereje”.  A fordításban, ha jól belegondolunk, az erő működése rejlik.

A keleti gondolkodás szimbolikus, így tehát a Qivalaminek” a működése.

A bennünket körülvevő, állandó változásban, működésben levő „valami” az, amit az ősi kínaiak Qi-nek neveztek. Számomra ez megfelel a mai tudomány által elektromágneses mezőnek, elektromágneses térnek nevezett „valaminek”, ami körülvesz bennünket.

Rakjuk ezt össze:

Qi – életerő, életenergia – elektromágneses tér – erő működése

 

A Qi a bennünket körülvevő mágneses erőtér működésének értelmezhető. Ez létünk egyik alapja.

Ismert tény - a különböző mágneses készülékek gyógyító hatása is azon alapul -, hogy a sejtek mágneses polaritásának megváltozása, megváltoztatása panaszokat, betegsége(ke)t okoz. A normál polaritás visszaállítása a panaszok megszűnéséhez vezet.

Kanyarodjunk vissza a frontérzékenységhez!

Adott:

-          egy körülöttünk levő mágneses erőtér

-          sejtjeink mágneses polaritása

 

Már jóval a frontok megérkezése előtt a mágneses erőtér működése megváltozik. Nem frontérzékeny emberekben ezt a légköri változást a szervezet kompenzálja, nem engedi a sejtpolaritás panaszokat okozó mértékű megváltozását.

Ugyanakkor az erőtér, a Qi működése más szinten is megváltozik, hiszen a front – milyenségétől függően (hideg, meleg, szeles, nedves, száraz) -, szívó (ritkító) vagy sűrítő (koncentráló) hatást gyakorol az előtte levő légtömegekre, melynek hatása nagyon-nagy távolságban is érvényesül. Ennek eredményeképpen a felettünk levő légoszlop szervezetünkre gyakorolt nyomása is megváltozik.

Frontérzékeny emberekben a sejtpolaritás eltolódást és/vagy a légköri nyomásváltozást a szervezet nem tudja kompenzálni. Ennek lehet oka egy meglevő betegség, de lehet egy még betegségnek nem nevezhető „gyenge pont” a szervezetben.

 

Mi történik a szervezetben?

A működésváltozás, legyen az bármely szerv szintjén (az adott szervezet gyengeségének megfelelően), pangásban nyilvánul meg (nincs más lehetőség). Attól függően, hogy ez a pangás hol alakul ki, jelentkeznek a különféle panaszok, tünetek. Ezzel magyarázható a panaszok sokfélesége.

Természetesen a stresszes, feszült emberek gyakrabban frontérzékenyek. A feszültség következtében megkeményedett izmok nehezen reagálnak a környezet változásaira, így a frontokra is. Használjon egyszerű, gyors stresszoldó módszereket:

Akupunktúrával a meglévő gyengeségek (pangások) megszüntetésével a frontérzékenység jól kezelhető. Csak a frontérzékenyek tudják igazán értékelni, milyen fantasztikus dolog nem megérezni az időjárás változásait.

Az egészség nem minden, de egészség nélkül minden semmi!